Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 23.04.2024, 13:25

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дитина в літку

Дитина влітку

 

    Чим обробляти садна й подряпини? 
- Прохолодною водою - вона заспокоює біль і зменшує запалення. Можна розвести у ній трохи антибактеріального мила. Змийте пил, пісок та інший бруд з рани й шкіри навколо неї. 
- 3%-ним перекисом водню. Капніть його на подряпину - з'явиться піна, що видалить дрібні частинки, які застрягли в ранці, причому абсолютно безболісно: малюк навіть нічого не відчує! 
- Зеленкою, йодом, горілкою, спиртом або одеколоном змастіть шкіру навколо подряпини, але не її саму! Інакше до механічної травми приєднається хімічний опік - це дуже боляче, і гоїтися така ранка буде вдвічі довше! 
- Розчином фурациліну. Він знадобиться, якщо подряпина почервоніла, припухла і починає нагноюватися. Розчиніть таблетку фурациліну в половині склянки теплої кип'яченої води, охолодіть і промийте хворе місце. 
- Содовим розчином (чайна ложка на склянку води) - він відмінно знімає запалення. 
- Після обробки заклейте подряпину бактерицидним пластиром на 4-5 днів - до повного загоєння змінювати його не потрібно. 

 

     Натерта ніжка. 
- Невеликі поверхневі потертості проходять самі - їх краще не чіпати, в тому числі і пластиром не заклеювати: на відкритому повітрі все добре заживає. А ось вологі мозолі (бульбашки з серозною рідиною), якщо вони не розкриваються самі, потрібно проколоти, щоб не нагноювалися і швидше розсмоктувалися. 
- Обробіть міхур спиртом або одеколоном. Поки він цілий, боляче малюкові не буде! Так само продезінфікуйте швейну голку або потримайте її на вогні. 
- Проколіть міхур і змастіть зеленкою. Це теж не боляче, адже контакту зеленки з нервовими закінченнями немає - вони прикриті облонкою, що відшарувалася. Тільки не зрізайте цю шкірку: вона служить додатковим захистом від інфекції! 
- Наклейте бактерицидний пластир на 5 днів і підберіть дитині взуття, яке не травмує хворе місце. 
- Купуйте маляті взуття за розміром - влітку на вітаміннiй дієті і під сонячними промінчиками дітки швидко виростають з нього. Якщо сандалі виявляться малі або, навпаки, куплені на виріст, вони будуть весь час натирати крихті ніжки. 
- Перевірте ремінці сандалій: вони повинні бути не менше 2 см, інакше будуть врізатися і травмувати дитячу шкіру. 
- Не купуйте важких черевичків - в них важко ходити і бігати, більший ризик отримати травму, та й тертя вище, а значить, більша вірогідність, що виникнуть мозолі. 
 

     Дитина наковталася води. 
     Не залишайте без нагляду борсатися у ванні або надувному басейні. Вона може, загравшись, впасти обличчям вниз і наковтатися води. Її попадання в дихальні шляхи викликає рефлекторний спазм гортані і наступне за ним задуха. Ознаки - гучне дихання зі схлипами, схожими на півнячий крик, або "закочування", як при коклюші. 
- Поверніть дитину спинкою до себе і трохи нахиліть. Обніміть однією рукою, злегка натискаючи нею на область шлунка, а іншою поплескайте малюка по спинці між лопатками. Це допоможе як слід відкашлятися. 
 
 
     Дитина загнала скалку. 
     Її потрібно обов'язково витягти, щоб не нагноювалася. Прокип'ятіть або обробіть спиртом тонку голочку і пінцет, а руки вимийте. Ваша задача - підчепити скалку голочкою і виштовхнути її назовні. Введіть голку під прямим кутом в самий верхній шар шкіри - епідерміс. Він складається з шару відмерлих клітин, тому ні судин, ні больових рецепторів тут немає. 
     Нічого не вийшло? Вчинiть інакше: обережно оголiть кінчик скалки голкою і вийміть пінцетом. Змастіть ранку йодом, зеленкою або одеколоном (невеликі поверхневі пошкодження обробляти ними можна), а потім скористайтеся медичним клеєм або бактерицидним пластиром. Скоро все пройде! 
- Не намагайтеся самі витягти скалку, яку малюк загнав під нігтик: без відповідних навичок у вас це навряд чи вийде, а дитині буде дуже боляче. Нехай це зробить досвідчена медсестра в травмпункті. Також не варто користуватися неперевіреними бабусиними методами типу прикладання глини до ранки зi скалкою або розпарювання пошкодженого місця. 
 

     Напекло голівку. 
     Сонячний удар виникає, якщо малюк розгулював без панамки і йому напекло голівку, а тепловий удар - через загальне перегрівання в жарку погоду. Обидві ці неприємності виявляються однаково - блідістю, посиленим потовиділенням, сильною спрагою, нудотою, блювотою, головним болем, шумом у вухах, хиткістю ходи, запамороченням аж до непритомності. При цьому різко (до 40 C) підвищується температура тіла, частішають подих і серцебиття.
- Покладіть дитину в тіні на протягу без подушки, а ніжки зігніть в колінах і підніміть. Це поліпшить приплив крові до мозку.
- Напоїть і побризкайте на личко крихти холодною водою, надіньте вологу футболку. 
- Впливайте по 10-15 секунд на точки швидкої допомоги: в центрі борозни між носиком і верхньою губою; в центрі складки між подбородочком і нижньою губою; на мізинці біля кореня нігтика (відразу ж за навколонігтьовим валиком) з боку безіменного пальчика; на вказівному там ж з боку середнього пальця. 
- Наостанок розімніть по черзі кінчик кожного пальчика крихти. 
- Пропонуйте дитині попити кожні чверть години: загравшись, дітки забувають про спрагу. При зневодненні припиняється виділення поту, погіршується робота мозку, і малюк легко перегрівається. 
 

     Набита гуля або синець. 
- Прикладіть холод на 10 хвилин, це зменшить набряк і крововилив у місці травми. Якщо немає грілки з льодом, просто насипте в поліетиленовий пакет кубики льоду або візьміть з холодильника упаковку заморожених овочів. Тільки оберніть їх рушником, щоб не спровокувати відмороження! 
- Густо змастіть синець сумішшю двох аптечних мазей - гірудоіда і троксевазину (1:1). Вона швидко розсмокчеться без болю і припухлості в місці удару. 
- Намалюйте на цьому місці йодну сіточку. 
- Прикладіть до удару ватно-марлеву подушечку, змочену в наполовину розведеному водою яблучному оцті або соку петрушки. 
- Приклейте пластиром до синців зріз листа алое або злегка розім`яте свіже листя подорожника великого (виворітною стороною). 
- Зробіть розсмоктуючий компрес з натертого кореня хрону або чорної редьки, розім'ятого капустяного листя. 
- Якщо синяк не змінює колір від фіолетового до жовтого, а тільки більше червоніє і стає гарячим на дотик, значить починається нагноєння. У цьому випадку обов'язково покажіть малюка лікарю!
 

      Дитина обгоріла на сонцi: шкірка стала гарячою та схожою на помідор, до неї боляче доторкнутися. 
     - Не змащуйте її в перші 4-6 годин рослинним маслом і кремами на жирній основі, що утруднюють віддачу тепла. І навіть популярним народним засобом - сметаною - користуватися не варто. 
     - Змочіть пелюшку в прохолодній воді, відіжміть і прикрийте нею обпалене місце, щоб відвести зайве тепло. Як тільки тканина перестане холодити шкірку, повторіть все спочатку. Ще краще, ніж вода, діє в таких випадках молоко - звичайне або кисле. Тільки не забудьте видалити зі шкіри його залишки вологим тампоном! 
     - Наріжте тонкими скибочками сирий огірок, картоплину чи яблуко і розкладіть на обпаленiй шкірі: прохолода, що виходить від них, зменшує печію і заспокоює біль. 
     - Скористайтеся традиційним народним засобом від сонячних опіків - вівсяним компресом. Розкладіть сухий овес шаром 1-2 см на шматку чистої тканини, загорніть кінці, щоб він був повністю прикритий, змочіть прохолодною водою, дайте їй стекти і поставте компрес на постраждалу шкіру. Можна змішати столову ложку дрібно натертої моркви або картоплі з сирим яєчним білком і прикласти до обпалених ділянок на 20 хвилин. 
     - Пропонуйте малюкові овочі та фрукти помаранчевого і червоного кольору (персики, абрикоси, моркву, помідори, вишню): вони мають сонцезахисний ефект і допомагають швидше відновитися після опіків. 
     - Стежте, щоб малюк пив більше рідини: свіжовіджатого соку, морсу, мінеральної води. Волога активно випаровується через обпалену шкіру - її втрати потрібно заповнювати! 
     - При сильному опіку у дитини може підвищитися температура, а біль у постраждалих ділянках не дасть заснути вночі. Дайте йому парацетамол (у віковій дозі), що володіє знеболюючим і жарознижуючим ефектом. 
 
     Дитина постраждала від укусів.
     Комарі.
     Множинні сліди їх укусів на тілi малюка легко переплутати з висипом при дитячих інфекціях і діатезі. Слина комарів викликає у дитини алергію, тому укушені місця запалюються і сверблять, а коли дитина починає їх розчісувати, то і нагноюються. 
     - Розчин харчової соди (столова ложка на склянку кип'яченої води) зменшить свербіж і запалення. 
     - Розрізана пір'їнка зеленої цибулi, свіжий листок подорожника, коржик з косметичної глини теж допоможуть зняти запалення. 
      - Аптечний розчин фурациліну знадобиться, якщо свербіж не пройшов за 12 годин. Змочіть ватні тампони і прикладіть до укусів. 
     - Зеленка знадобиться, якщо малюк розчесав болячки.
      Бджоли та оси.
     Перший укус, зазвичай, проходить без наслідків, але другий може виявитися дуже небезпечним, тому що дитячий організм сенсибілізує до отрути цих комах. 
     - Пінцетом з манікюрного набору обережно витягніть жало, намагаючись не пошкодити капсулу з отрутою на його кінці. 
     - Протріть точку укусу тампоном, змоченим перекисом водню, і прикладіть обгорнутий рушником міхур з льодом, а потім зробіть компрес з листя смородини, капусти, петрушки або з сиру. 
     - Дайте ліки від алергії у віковій дозі. 
     - Поясніть малюкові, що не можна махати руками і проявляти занепокоєння, якщо поблизу бджола або оса. Не відганяйте її від дитини - замріть разом і дочекайтеся, коли сама полетить. Не залишайте солодощі на вулиці - це приваблює комах. 
 
     Носик розбитй!
     У теплу пору року носові кровотечі трапляються частіше, тому що слизова оболонка носа висихає через спеку і, в той же час, переповнюється кров'ю. Вона тече струмком при найменшій травмі: іноді маляті досить просто покол
упатися в носі. 
     - Посадіть дитину в тіні на стілець. Укладати дитину не можна, інакше вона буде ковтати кров, а ви вирішите, що все пройшло. 
     - Запропонуйте висякатися, щоб видалити згустки крові. 
     - Закапайте будь-який судинозвужувальний засіб від нежитю в дитячому дозуванні. Це зменшить приплив крові до слизової дитячого носика. 
     - Ввести в ту його половинку, з якої йде кров, ватяну кульку, змочену в 3%-ному розчині перекису водню, а потім притисніть відповідну ніздрю великим пальцем до носової перегородки. 
     - Покладіть на перенісся дитині мокрий носовичок. 
     - Рухливі ігри, , гаряча їжа та напої на цей час відміняються - і те й інше може спровокувати нову кровотечу. Прослідкуйте, щоб малюк був у панамці: якщо сонечко напече голову, все може повторитися! 
    .
     Дитина наступила на змію
     Малюк не завжди розуміє, що сталося: змія вжалила і поповзла, місце укусу болить, червоніє і розпухає, причому, набряк швидко розповсюджується на всю укушену ручку або ніжку. Може підскочити температура, крихітка починає марити, виникають нудота і блювота, судоми. 
     - Видавіть з ранки перші краплі крові і треба відсмоктувати отруту 15-20 хвилин, постійно спльовуючи слину. Дуже важливо, щоб у вас в роті не було ранок, кровоточивих ясен, інакше отрута може потрапити і у вашу кров. 
     - Накладіть шину, як при переломі, - так ви забезпечите спокій пошкодженiї кінцівцi і перешкодите поширенню отрути. 
     - Негайно відвезіть малюка в найближчу лікарню, щоб йому ввели противозмiїну сироватку. 
     - Навчіть дитину правильно поводитися при зустрічі зі змією, не можна провокувати її: тикати палицею, наступати ніжкою. 

 

     Дитина об'їлася біленою або іншими отруйними ягодами? 
     Викликайте "швидку" - телефон найближчої районної лікарні повинен бути під рукою! А оскільки сподіватися, що лікарі приїдуть швидко, не доводиться, почніть самі надавати першу допомогу. Не важливо, що саме дитина з'їла, діяти потрібно по одному і тому ж плану. 
     - Промийте шлунок. Дайте випити кип'яченої води кімнатної температури – однорічному малюку достатньо 3/4 склянки, дітям 2-3-х років - 1-1,5 склянки, 4-6 років - 2 склянки. Потім викличте блювоту, натиснувши на корінь язика ручкою чистої чайної ложечки. І так 5-6 разів! 
     - Нехай малюк прийме ентеросорбент (смекту, неосмектін, зваж 2-3 таблеток активованого вугілля, розчиненого в кип'яченій воді).

 

     З настанням літа, окрім основного уходу за крихіткою, дуже важливо пам'ятати про захист малюка від укусів комах. Адже ніщо не повинне відволікати його від відпочинку і цікавих ігор на свіжому повітрі. Тому мамам необхідно знати, як захистити крихітку від комах і що робити, якщо його все-таки укусив комар.
     Якщо комарі покусали дитину:
 -Обробіть рану розчином нашатирного спирту або будь-яким  засобом на спиртовій основі. При алергічних проявах дайте дитині антигістамінний препарат;
 -Стежите за тим, щоб крихітка не розчісував укушене місце. Щоб уникнути попадання інфекції, коротко підстрижіть малюкові нігті;
 -Прикладіть холодний компрес до області укусу і постарайтеся відвернути увагу крихітки - розкажіть цікаву історію або считалочку;
 -При різкому погіршенні стану дитини викличте швидку або дитячу невідкладну допомогу.
     При виборі засобу від укусів комарів звертайте увагу на його гіпоалергенність і клінічно підтверджену безпеку компонентів. Щоб уникнути тривалого контакту шкіри малюка і засобу від комах, його можна наносити на одяг дитини. Тому найбільш зручними в застосуванні вважаються продукти з насадкою-розпилювачем.
"Гость"
23.04.2024
13:25




Гість, мы раді вас бачити. Будьласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Друзі сайту




Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Музичний плеєр

ДНЗ "Теремок" © 2024