Головна | Реєстрація | Вхід | RSS | Вівторок, 17.09.2024, 12:12 |
|
Зір дитиниЗір дитиниНині, більшість дітей, навіть молодшого віку мають захворювання очей. Однак, саме на етапі формування дитячого зору багатьох проблем можна уникнути. Медики стверджують: здоров'я очей, гострота зору закладаються в організмі дитини ще у період внутрішньоутробного розвитку. Між тим величезне значення відіграють і такі фактори, як: пологи, перший рік життя, екологія та звичайно харчування.
На відміну від дорослих, зорова система дитини перебуває в постійному розвитку. При народженні зір у малюка дуже низький. По мірі росту дитини формується також її зорова система. Саме тому батькам у цей час дуже важливо не пропустити зниження зору. Варто пам’ятати і про те, що діти зазвичай не скаржаться на погіршення зору. Тому батьки мають бути досить уважними і звертати увагу якщо: дитина намагається нахилитись нижче до предмета; підходить близько до телевізора; часто кліпає очима. Усі ці фактори свідчать про зорову перевтому та надмірне напруження зору.
Покращити зір допоможуть свіже повітря та їжа
Неодмінною складовою здоров’я дитини має бути повноцінне харчування. У дитячому раціоні мають бути фрукти, овочі, бажано сезонні, каші та молочні продукти. Крім того, значну роль відіграє і питний режим. За день дитина має випивати близько 1,5 літра води, аби очам діставалось достатньо рідини для зволоження.
Батьки, які хочуть зберегти зір дітей здоровим, мають дотримуватись простих речей. Стежте, щоб маля не схилялося занадто низько над книгою або малюнком. Якщо раніше головними винуватцями поганого зору в дошкільників, й особливо школярів, були книги, то зараз пальму першості ділять телевізор і комп'ютер. Слід пам'ятати, що проблеми із зором часто мають ті діти, у яких є порушення постави й викривлення хребта. Тому стежте за осанкою дитини і коригуйте її. Якщо ж дитині вже поставили діагноз "короткозорість", постійно спостерігайтеся у офтальмолога і проводьте призначені профілактичні заходи, щоб хвороба не прогресувала.
Як попередити виникнення зорової втоми?
Спосіб життя сучасних дітей примушує їх очі напружуватися часто й іноді надмірно. Телевізор і комп'ютер, мобільні телефони й ігрові приставки, окрім комфорту і різноманітності, привнесли в життя не лише дорослих, але й дітей додаткові навантаження для їх ще незміцнілих очей. Саме тому лікарі радять дотримуватитись і дорослим, і дітям простих правил аби вберегти власний зір.
Робоча відстань від очей до дисплея повинна становити не менше 70-80 см, при цьому центр екрана має знаходитися на 10-15 см нижче рівня очей.
Відстань від телевізора має бути від 2,5 до 3 м.
Тривалість роботи за комп’ютером протягом дня для дітей до 6-ти років повинна бути не більше 15 хвилин, 7-9 років — не більше 20 хвилин, для учнів 10-11 класів — до 30 хвилин.
Орієнтовані часові рамки зорової роботи з книгами, комп’ютером та перед телевізором
Дотримуйтесь збалансованого харчування та активного способу життя.
Як харчуватися дітям, страждаючим очними захворюваннями?
У дітей часто зустрічається короткозорість (міопія).
Вважається, що дітям з короткозорістю потрібно давати сир: лише у сирі містяться речовини, які укріплюють очі і не дають перерозтягуватись очним яблукам і сітківці.
Прогрес міопії інколи пов'язаний з акселерацією, коли дитина росте швидше, ніж очні яблука. У даній ситуації харчування має свої особливості: по-перше, дітям обов'язково призначається кальцій для зміцнення кісток; по-друге, рекомендуються препарати з вмістом вітаміну С, такі як лимон, журавлина. Для підвищення гостроти зору необхідні фрукти і овочі, дуже корисні чорниця і морква, вони сприяють покращенню зорових функцій. Іншими словами, необхідно все, що містить вітаміни групи А, Е, бета-каротин.
Правило 1. Старайтеся, щоб малюк більше рухався, бігав, стрибав.
Правило 2. Включіть в раціон корисні для очей продукти: сир, кефір, відварену морську рибу, морепродукти, яловичину, моркву, капусту, чорницю, брусницю, журавлину, петрушку, кріп.
Правило 3. Стежте за його осанкою - при " кривій" спині порушується кровопостачання головного мозку, яке і провокує проблеми із зором. Запам'ятайте: відстань між книгою і очима має бути не менше 25-30 см
Правило 4. Не допускайте, щоб дитина довго сиділа перед телевізором, а якщо вже сидить, то тільки строго навпроти і не ближче за три метри.
Правило 5. Не читати лежачи і якомога менше при штучному освітленні.
Правило 6. Не забувайте, що дивитися телевізор в темній кімнаті небажано.
Правило 7. Дошкільник може грати на комп'ютері не більше за півгодини в день, після 7 років - 1 година в день або два підходи по 40 хвилин.
Правило 8. Про ігри на мобільному телефоні краще забути.
Правило 9. Щодня робіть разом гімнастику очей – перетворіть цю процедуру у захоплюючу гру!
Пропонуємо спеціальний комплекс вправ для очей, який при регулярному виконанні може стати хорошим тренуванням і профілактикою для збереження зору. Вправи краще проводити в ігровій формі, з улюбленими іграшками дитини, пересуваючи їх вправо-вліво, вгору-вниз.
Вправи виконуються сидячи, голова нерухома, поза зручна, з максимальною амплітудою руху очей.
1. Піжмурки.
Закрити очі, сильно напружуючи очні м'язи, на рахунок 1 - 4, потім розкрити очі, розслабивши м'язи очей, подивившись удалину, на рахунок 1 - 6. Повторити 4 - 5 разів.
2. Близько-далеко.
Подивитися на перенісся і затримати погляд на рахунок
1 - 4. До втоми ока доводити не можна. Потім розплющити очі, подивитися удалину на рахунок 1 - 6. Повторити 4 - 5 разів.
3. Ліво-правий.
Не повертаючи голови, подивитися направо і зафіксувати погляд на рахунок 1 - 4, потім подивитися удалину прямо на рахунок 1 - 6. Аналогічним чином проводяться вправи, але з фіксацією погляду вліво, вгору, вниз.
4. Діагоналі.
Перевести погляд швидко по діагоналі: направо вгору - наліво вниз, потім прямо удалину на рахунок 1 - 6; потім наліво - вгору - направо - вниз і подивитися удалину на рахунок 1 - 6. Повторити 3 - 4 рази.
|
|
ДНЗ "Теремок" © 2024 |