Головна | Реєстрація | Вхід | RSS | Вівторок, 17.09.2024, 12:50 |
|
Талановиті дітиТалановиті діти Талант – видатні вроджені якості, особливі природні здібності. Обдарований – теж, що і талановитий. Здібності – природна обдарованість, талановитість. Геній – вища творча здатність. Дослідниками психології і педагогіки вже не раз доведено, що чим людина молодше, тим вона універсальніше за своїми можливостями.
Маленька дитина, з одного боку, – «ще може все». Вона не розвинула одні сторони своєї психіки, одні групи здібностей за рахунок інших і не поставила собі кордону з власних своїх досягнень, як це буває з нами, дорослими.
Зрозуміло, що в просторі і часі одного людського життя, ніхто не може «стати всім», але в сприятливих умовах багато дітей можуть успішно проявити себе в різних видах творчості.
Для дитячого віку характерна креативність (прагнення до творчості). Дитина живе своїми образами, коли, щось робить вдома, а зокрема в нашому дитячому садку створені всі умови для розвитку талановитих дітей.
Для нас педагогів головне бачити в кожній дитині творця.
Музика завжди претендувала на особливу роль в суспільстві. У стародавні століття музично – медичні центри лікували від туги, нервових розладів, захворювань серцево – судинної системи. Музика підвищує працездатність і розумову активність мозку. Але головне, музикою можна впливати на емоційне самопочуття людини. Для цієї музики не існує нічого неможливого.
Необхідно лише бажати її слухати і вміти слухати.
Природа щедро нагородила людину. Вона дала їй все для того, бачити, відчувати, відчувати навколишній світ. Вона дозволила їй чути все різноманіття існуючих навколо звукових фарб. Прислухаючись до власного голосу, голосів птахів і тварин, таємничого шелесту лісу, листя і завивання вітру, люди вчилися розрізняти інтонацію, висоту, тривалість. З необхідності та вміння чути народжувалася музикальність – природою дана людині властивість.
Можна нерідко чути: «Мабуть, моя дитина пішла в батька, у неї зовсім немає музичного слуху. Досить поширена формула визначення причини відсутності здібностей сина чи дочки. Однак все насправді інакше.
Якби походження було визначальним чинником у формуванні здібностей, то тоді діти, покоління за поколінням, успадковували б професії батьків. Але життя набагато цікавіше, і не так вже й рідкісні випадки, коли дитина вченого стає скрипалем, а лікаря – письменником. І пояснюється це оточенням, в якому росте малюк, його власним досвідом. Вони визначають в майбутньому і здібності, і характер людини. І якщо син музиканта вибирає ту ж професію, що його батько, то причина насамперед у тому, що виховувався він в атмосфері музики, що з перших днів появи на світ був занурений у світ чарівних звуків.
Кожен від природи музикальний. Оточуюче середовище ростить і живить особистість. Якщо для музичного розвитку дитини з самого народження створені необхідні умови, то це значний ефект у формуванні її музикальності.
Ранній прояв музичних здібностей говорить про необхідність починати музичний розвиток якомога раніше.
Кожен завжди хоче бути здоровим, фізично сильним, творчо активним. Люди давно помітили багатогранний вплив мистецтва на життя та здоров`я, тож неодноразово зверталася до нього у найскрутніших ситуаціях. І мистецтво допомогало їй, повертало сили та душевну рівновагу. Такі можливості мистецтва не випадковість – вони лежать у самій його природі. Можливо, мистецтво й було створено для того, щоб не тільки приносити людині естетичну радість, а й допомагати їй, захищати від усього того, що заважає посправжньому жити.
Малюк може сам «створювати музику» за допомогою дерев'яної ложки, марширувати під музику або підспівувати в такт.
Співайте пісні разом з дитиною. Розпочинайте з простих колискових пісеньок, потім переходите до народних або популярних пісень, святкових. Пропонуйте співати з вами або підспівувати співакам в теле - чи радіопередачах.
Спробуйте разом вигадати пісеньку. Виберіть який-небудь вірш і прочитайте його співучо або заспівайте.
Ось ще один спосіб підживлювати зацікавленість малюка в музиці. Розмовляючи з дитиною, деякі фрази можна виспівувати, як це роблять в мюзиклах, наприклад, «Ти мене чуєш? Йди обідати». Запропонуєте малюкові співати вам у відповідь.
Пограйте з ним в гру «Як звучить вода». Для цього поставте в ряд декілька склянок з різною кількістю води. Постукаєте по кожному з них олівцем або ручкою. Тон звуку буде різним залежно від рівня води. Вслухайтеся в звучання, а потім спробуйте програти просту мелодію і заспівайте, підлаштовуючись голосом під звуки.
Купить декілька музичних іграшок або інструментів, щоб дитина на них грала: свисток, ксилофон, бубон...
А крім того, практично будь-який предмет може стати музичним інструментом, наприклад, дерев'яні ложки, чашки і миски. Створіть власний музичний інструмент з підручних матеріалів і спробуйте витягнути з нього різноманітні звуки, а також акомпанувати на нім собі, коли співаєте.
Музику слухають для того, щоб отримувати від неї задоволення. Правда, іноді для цього треба прослухати який-небудь музичний фрагмент або твір кілька разів.
При знайомстві дитини з музикою треба наслідувати прості правила: музика має бути нескладною, з ясною мелодією і чітким ритмом, не дуже тривалою і звучати досить часто. У будь-якому музичному творі можна знайти особливо цікаві уривки, які ви і ваш малюк будете із задоволенням прослуховувати знову і знову і обговорювати.
Ці питання ви можете ставити своїй дитині, щоб спонукати його говорити про музику:
• Звідки доноситься звук? Це близько або далеко?
• Це гучний звук або тихий? М'який або жорсткий?
• Це високі або низькі звуки?
• Що ти відчуваєш і що уявляєш собі, коли чуєш цю музику?
• Що тобі подобається і що не подобається в музиці?
Після прослуховування музики покажіть дитині декілька картинок або листівок. Запитаєте його, яка з них найбільше підходить до почутої музики. Попросите вибрати картинку і пояснити, чому він її вибрав.
Існує безліч способів насолоджуватися музикою, і ваша дитина обов'язково знайде той, який йому підходить найбільше, і виявить ту музику, яка йому найбільше подобається. Можливо, ваші музичні смаки не співпадуть. Не засмучуйтеся, адже пристрасті малюка з часом зміняться, і те, що він відкидає сьогодні, він може прийняти завтра.
Завдання батьків — підбадьорювати і заохочувати його. Зазвичай дитина вбирає те, що чує. Він осягає мову музики точно так, як і рідну мову: постійно чує її удома і спілкується з кимось з дорослих.
Постарайтеся навчити дитину отримувати від музики задоволення. Як сказав чудовий диригент Леопольд Стоковски : «Необов'язково розуміти музику. Головне — уміти нею насолоджуватися».
|
|
ДНЗ "Теремок" © 2024 |