Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 16.06.2024, 09:54

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія

Теплом зустріне вранці «Теремок»

Як рідний дім зігріє він діток

І всюди чути гомін, дзвінкий сміх

Відкриє щире серце він для всіх


 Такими чудовими рядочками починається гімн дошкільного навчального закладу «Теремок», який було збудовано в одному з найбільших сел України – с.Костянтинівка, у вересні 1967.          Біленька Н.І. – наймолодший член колгоспу ім..Фрунзе очолила цей дитсадок та прийняла перших вихованців – 45 теремківців. Цей дитсадок розташований на провулку Ковпака 9/1, став най справжнім квітниковим раєм для дітей колгоспників, які довго чекали на нього.
          З 1982р. у дитячому садочку відбувся капітальний ремонт, зроблено водяне опалення, змінено підлогу та збільшено дитячих місць до 60. Поновлено також і штат працівників, тому що дитячий садок працював з великим перенавантаженням до 90 вихованців. З цього часу в садку працювало 4 вихователя та музичний керівник: Яценко О.П., Кузьменко Н.М., Крижко Л.С., Шацька О.Г., Горбатенко Н.В. та 4 няні – Савченко О.В., Постол М.І., Білостенна С.І., Корольова А.Ф., смачні обіди готувала – Веріжнікова Ж.Ф., чисту білизну надавала дітям Тарасенко Г.Г. Так і працював дитячий садок до 90-х років, змінювалися працівники, одні йшли на пенсію, а молоді розпочали свій трудовий шлях. Вихователем старшої групи стала Какама О.В., яка працює в дошкільному закладі і до цього часу.Дуже весело і радісно проходили в садочку розважальні заходи та заняття. Виділялися кошти з бюджету колгоспу як на утримання діточок так і на педагогічний процес.  По закінченню перебування  в садочку влаштовувалися проводи вихованців до школи та вручались подарунки: портфель з шкільними приладдями та іграшка на згадку про дитячий садок. Працівники не скаржилися на умови праці хоча отримували 45-75 карбованців на місяць, а батьки сплачували 50 коп. за добу перебування дитини в садочку. Першими іграшками, посібниками були предмети вироблені руками працівників та батьків, які дуже старанно ставилися до домашніх завдань, які надавали вихователі. Та як ж раді були діти, коли на свята голова колгоспу приносив іграшки з крамниці, з ними поводилися як з живими істотами, дуже цінували й берегли їх.

          Нова будівля буда обладнана найпростішими меблями на той час та необхідним інвентарем для харчоблоку та занять. За розпорядження голови колгоспу Кучинського Н.В. ця будівля була огороджена, на території літніх майданчиків збудовані павільйони та спортивний майданчик. Завідувач Н.І.Біленька була і вихователем і завгоспом, а допомагали їй Москаленко Г.Й. – кухар, Вергун Г.І. – няня. В 70-х роках у дитячий садок прийшли перші вихователі Степаненко Р.О., Яценко О.П. Музичні заняття проводилися у супроводі баяна (Урумов О.).

      З часом дитячий садок збагачувався навчально-методичним матеріалом, меблями, спортивним інвентарем, про який піклувались керівники колгоспу ім.Фрунзе. Працював садочок цілодобово, тому що батьки йшли на роботу рано вранці та поверталися пізно ввечері. Працівники замінювали маленьким вихованцям батьків та загрівали їх своєю ласкою та теплом протягом 6 

днів на тиждень.          

      Але й ніхто не сподівався що настануть тяжкі часи для дошкільного закладу з 1995 року почнуться зворотні процеси у житті радянських людей, а особисто у колгоспі ім..Фрунзе, який буде не в змозі отримувати дитячий садок, а колгоспники не матимуть можливості працювати та утримувати дітей у садочку, зменшиться кількість вихованців і в з 1998 року дитячий садок буде зачинено на непередбачений час. Дуже хвилювалися мешканці села, що втратять дитячі садочки назавжди але силами депутатського корпусу села Костянтинівка, голови сільської ради Біленького Л.Г., депутатів Крижко Л.С., Селезнєвой Т.Д., Кривоноса Ю.В. неодноразово піднімалося питання про відродження ДНЗ «Теремок» перед Мелітопольською районною радою. Та нарешті у травні 2004 року було виділено 170 тис. грн.. на капітальний ремонт ДНЗ та при активній участі батьків, допомозі підприємців та спонсорів села Костянтинівка, невтомній безкоштовній праці майбутніх працівників ДНЗ під керівництвом Крижко Л.С. двері ДНЗ «Теремок» ласкаво відчинилися для дітей села Костянтинівка 1 грудня 2004 року. 3 групи прийняли вихованців віком від 2 до 7 років та з великим перенавантаженням почали навчально-виховний процес 15 працівників ДНЗ. Більшість з яких працювала в закладі до вимушеного закриття.На сьогодні 01.01.2011 р. ДНЗ «Теремок» працює на великому творчому піднесенні, має високопрофесійний склад та працьовитий невтомний технічний персонал. Кожен працівник постійно піклується про імідж дошкільного закладу, займає активну, життєву громадську позицію, приймає щороку активну участь в заходах села, району та області.    Досягнення колективу ДНЗ «Теремок» високо оцінюються райдержадміністрацією, районною радою, районним відділом освіти та Костянтинівською сільською радою. Навчально-виховний процес в дошкільному закладі проходить за безпосередньою участю батьків вихованців, видатних особистостей села та у тісній співпраці з закладами освіти села Костянтинівка. З великою любов'ю до рідного Мелітопольського краю, села Костянтинівка ставить вся теремкова родина. В ДНЗ проходять різноманітні музично-розважальні, календарно-побутові та християнські свята, мета яких виховання любові до Батьківщини, рідного краю дбайливого ставлення до традицій та обрядів українського народу, патріотичне виховання підростаючого покоління.

        1 грудня 2019 року Теремкова родина святкувала 15-ти річний ювілей з дня відновлення освітнбо-виховного процесу. З того часу дошкільний заклад став казковим теремочком який потопає в екзотичній зелені, яка запрошує маленьких теремківчів до екологічної стежини. Мальовничі куточок лісу, саду, квітники, Шевченківська галявина, літні майданчики запрошують дітлахів на розваги, заняття та відпочинок щодня. У 2017 році на базі ліцею "Ерудит" відкрилася інклюзивна група, яка надає рівні можливості вихованцям з особливими потребами  розвиватися, спілкуватися з однолітками, приймати участь у музично-розважальних, спортивно-виховних заходах. Наші Чомусики приймають активну участь у театралізованих святах та виставах, завдяки тісній співпраці з батьківською громадою. Поповнивя педагогічнй колектив ДНЗ "Теремок" молодими, творчими педагогами. 12 педагогів, психолог, логопед, музичний керівник з високим професіоналізмом та любовю дощенно готують маленьких теремківців до шкільного життя. Відкривають їхні таланти приймаючи участь у фестивалях, оглядах конкурсах, наукових проектах, Запоізької ОДА, ЗОІППО, МВОМРДА. У 2017 році ми приймали участь у Міжнародному проекті UNICEF "Садочок дружній до дитини".  Та посіли призове місце з надзвичайною нагородою, нам відремонтували, обладнали меблями та технікою інклюзивну групу. За чей час підвищіли свою кваліфікацію майже всі вихователі, за результатами атестації ми маємо: 2 педагоги с вищою кваліфікаційною категорією, 2 педагоги з першою кваліфікаційною категорією, 3 педагоги з 2 кваліфікаційною категорією та всі педагоги мають спіціальну дошкільну освіту. Постійними гостями на наших сятах, розвагах бувають голова сільської ради Горбань Т.П., депутати обласної та районної ради Горбань В.І., Буряк О.М., Аненко В.О., Бунчук Л.М., Фролова Т.О., Вьюник О.В. Бородай Л.І., видатні особистості села, ветерани, спорстмени, бібліотекарі, працівники будинку культури та натоятелі Храму Казанської Божої Матері.

Своїм особистим прикладом працівники ДНЗ «Теремок» показують маленьким теремківцям найкращі моменти життя, праці, відпочинку та охоче діляться з засобами масової інформації з кожним моментом радощів теремкової родини.  І кожному хто приходить до дошкільного навчального закладу ми даруємо любов, майстерність та впевненість в житті, як чистому полум’ї  і бажаємо жити з постійним сонцем у серці для кожної дитини. Щиро дякуємо всім учасникам освітнього процесу та батьківській громаді за дбайливе ставлення до маленьких теремківців та сподіваємось на подальшу співпрацю у нашій благородній справі!

 

"Гость"
16.06.2024
09:54
Гість, мы раді вас бачити. Будьласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Друзі сайту
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Музичний плеєр

ДНЗ "Теремок" © 2024