Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 17.09.2024, 13:07

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Догляд за дитиною

Догляд за дитиною

  • Батькам слід постійно стежити за чистотою рук дітей і їхнього одягу. Після вулиці діти повинні ретельно мити руки з милом. Кожен день в кімнаті слід проводити вологе прибирання, щоб в кімнаті було свіжо і чисто.
  • Також рекомендується провітрювати кімнату дітей перед сном.
  • У будинку завжди повинен бути ідеальний порядок, особливо в дитячій кімнаті. Діти повинні мати свій градусник, посуд, мило, гребінець та інші необхідні предмети. За дітьми потрібен постійний догляд і турбота батьків.
  • У літній час дітям бажано перебувати на свіжому повітрі. При цьому діти повинні бути одягнені в легкий одяг, який не заважав би їхньому руху. Крім цього, одяг повинен захищати їх від сонячних променів, щоб уникнути опіків. Перед прогулянкою варто одягати дитину по сезону.
  • Також рекомендується стежити за нігтями дітей, які у них швидко відростають. Слід якомога швидше стригти нігті, щоб під ними не забивався бруд.
  • Педагоги радять батькам стежити за здоров'ям і зовнішністю своїх дітей.

 

 

      
     Малюкам треба мити голову частіше за дорослих — не рідше ніж раз на тиждень. Адже дитина дуже активна, багато бігає, стрибає, а отже — більше пітніє. Тому на волоссі накопичується пил і бруд. Мити дитяче волосся треба обережно, не смикаючи і не сплутуючи його.
     Ідеальна вода для такого миття — кип'ячена, але можна використати пом'якшену воду.
     Найкраще використовувати "Дитяче" мило або спеціальні дитячі шампуні без домішок.
     Якісний дитячий шампунь має бути прозорим, блідо-жовтуватого кольору.
     Іноді шампуні для дітей виготовляють з екстрактом ромашки, який добре впливає на ніжне та м'яке волоссячко.
     Останнім часом на вітчизняному ринку з'явилися дитячі шампуні "2-в-1", але ми б не радили користуватись ними. Часте застосування шампуню з кондиціонером позбавляє ніжне дитяче волосся природної пружності.
     Не можна вкладати дитину спати з мокрою головою. Волосся слід ретельно витерти підігрітим рушником, дати підсохнути, а потім акуратно розчесати. Для цього виділіть індивідуальний гребінець для дитини, не забуваючи мити його хоча б раз на тиждень. При розчісуванні дійте дуже ніжно — не скубайте, не рвіть волосся — починайте розчісувати з кінчиків, а потім переходьте до коренів.
     Не варто впадати у відчай, якщо у малюка одного-двох років волосся ріденьке і легке, як пух. З часом воно зміцніє, набереться сили. Всі матусі прагнуть бачити своїх хлопчиків, а особливо дівчаток, з густим розкішним волоссям. Але не треба забувати про генетику. Якщо волосся батьків не відзначається особливою густотою і пишністю, то й волосся їхніх малюків може мати саме батьківські ознаки. Головне, щоб голівка дитини завжди була акуратною, чистою, доглянутою.
     Дуже шкодить дитячому волоссю сильне стягування різноманітними стрічками, резинками, заколками. Не можна дуже туго заплітати кіски. Якщо волосся негусте і слабеньке, краще зробити відповідну дитячу стрижку. (Як виконати різноманітні дитячі зачіски і стрижки читайте у відповідних розділах цієї книги).
     Слідкуйте, щоб малюк не носив дуже тісної чи занадто теплої шапки, тому що діти порівняно з дорослими більше потіють.
     Влітку не допускайте, щоб дитина була під палючим сонцем з непокритою головою: під дією сонячного тепла відбувається надмірне розширення кровоносних судин, а це в свою чергу призводить до застійних явищ — погіршується живлення волосся, воно може випадати.
     Для дитячого волосся дуже важливим є дотримання елементарного режиму: якомога більше перебувати на свіжому повітрі, мати здоровий достатньої тривалості сон, побільше рухатись і вживати всі необхідні вітаміни. Ці нехитрі правила є запорукою того, що у малюків ніколи не виникнуть проблеми, пов'язані з волоссям.

 

 

     Вушка - одно з найбільш вразливих місць маленької дитини. Та і дорослим не перешкодить знати, як правильно проводити щоденний догляд за вушною раковиною і як правильно очищати слуховий прохід. Адже при неправильному догляді дуже легко спровокувати захворювання або навіть пошкодити слух.
     Не  слід використати палички з ватою!
     Як доглядати за вухами маленької дитини:
-Регулярно протирайте вушко, використовуючи для цього вологу віджату серветку;
-Досуха витирайте вушка після купання;
-Очищайте вушко за допомогою вати, згорнутої в м'яку турунду.
     Як позбавитися від вушних забруднень, сірки, пробок.
     Якщо у дитини або дорослого рясно виробляється густа, суха вушна сірка, і вухо часто забруднюється, лікарі все одно не рекомендують прибігати до використання ватних паличок в глибині вуха. Їх використання цілком безпечно тільки для зовнішньої частини вуха і області за вухами.
     Порадьтеся з педіатром про використання медичних препаратів для розчинення і видалення сірки - чи слід прибігати до них у вашому випадку, як часто використовувати, і які саме засоби.
      У разі, якщо ви підозрюєте наявність сірчаної пробки в вухі у дитини, негайно зверніться до фахівця! Спроби вивести пробки самостійно можуть пошкодити слуховий апарат.

 

 

     Всі ми добре знаємо, що зуби псуються, оскільки бактерії, взаємодіючи з цукром, утворюють кислоту, яка нищить емалевий покрив. Цукерки і солодка їжа збільшують ризик карієсу, особливо якщо їх їдять між прийманнями їжі: на зуби більше часу діє цукор. Отже, ніколи не зарано почати догляд за зубами дитини. Коли виростуть перші два, кожного вечора витирайте їх і ясна зволоженою хустинкою. У 12 місяців ознайомте дитину з дитячою зубною щіткою: чистіть їй зуби після сніданку і перед сном, дозволяйте побавитися щіткою під час купання. 
     Догляд за першими, або молочними, зубами забезпечить правильний ріст постійних зубів - близько шести років - і здорові ясна. Так Ви привчите дитину до першої важливої і корисної звички на все життя. У будь-якому віці заохочуйте дитину до огляду за зубами: грайте в зубного лікаря, чистіть свої зуби разом з нею.
     Доглядати за зубами дитини можна починати вже з появи її перших зубчиків. Змочіть чисту хустинку. Посадіть дитину на коліна. Замотайте палець у хустинку і потріть пальцем навколо зубів і ясен.
     З 18 місяців починайте чистити дитині зуби вологою щіткою з невеликою кількістю фторованої пасти (але можна і без неї, щоб уникнути того, що дитина проковтне трошки пасти під час чищення зубів). Чистіть так довго, як дозволить дитина. Можливо, у два роки вона захоче чистити їх сама. Однак Ви спостерігайте: вона повинна чистити правильно. Вчить дитину, стоячи з нею перед дзеркалом; поставте дитину за крок від раковини (можна на маленький стілець, якщо дитина ще не дістає до раковини) і станьте поруч, підтримуючи її руку, показуйте їй правильні рухи:
· Ясна чистіть коловими рухами з обох сторін.
· Верхні зуби чистіть від ясен донизу.
· Поверхню різців чистіть уздовж ясен.
· Нижні зуби чистіть від ясен вгору.
     Потім нехай дитина сполощить рот і виплюне - це подобається найбільше.
     
     Відвідування зубного лікаря
     Дитина повинна відвідати стоматолога, перш ніж він буде лікувати її. Це треба зробити тоді, коли у дитини повністю з’являться перші зуби (близько 2,5 року). Якщо вона налякається, то сядьте в крісло, візьміть її на коліна і покажіть, як працюють усі прилади. На перевірку до стоматолога треба з’являтися регулярно кожні шість місяців. Він зможе вчасно призначити ліки, щоб запобігти карієсу зубів, і порадить домішки з фтором. Тому відвідуйте лікаря, навіть якщо впевнені, що зуби дитини здорові. Якщо з’являться дірки, то важливо їх вчасно запломбувати.
"Гость"
17.09.2024
13:07




Гість, мы раді вас бачити. Будьласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Друзі сайту




Календар
«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Музичний плеєр

ДНЗ "Теремок" © 2024