Головна | Реєстрація | Вхід | RSS | Вівторок, 17.09.2024, 12:15 |
|
Дитяча аптечка Дитячі хвороби мають особливість застигати нас, батьків, зненацька. У будинку, де є дитина, обов'язково повинна бути дитяча аптечка. Саме дитяча. По-перше, тому що більша частина ліків у такій аптечці досить специфічна, а по-друге, щоб невзначай не переплутати між собою однойменні лікарські засоби з різними дозуваннями.
Дитячі хвороби непередбачені й мають неприємну особливість застигати нас, батьків, зненацька. А коли ми чуємо плач дитини або бачимо його палаюче жаром обличчя, здатність адекватно діяти й спокійно оцінювати ситуацію пропадає зовсім. Ще гірше, коли ситуація вимагає негайної реакції й зволікання загрожує здоров'ю маляти. Від того, наскільки правильними й своєчасними будуть дії батьків, може залежати не тільки здоров'я, але й життя дитини. Тому варто просто підкоритися тому, що перші 8-10 років життя маляти ви будете трошки медсестрами, трохи лікарями. Адже часто трапляється так, що потрібно полегшити біль або знизити температуру, не чекаючи огляду лікаря, тому батьки повинні вміти швидко й правильно підібрати відповідні лікарські засоби для надання першої допомоги маляті.
Де і як зберігати дитячу аптечку
Аптечку краще розміщати таким чином, щоб вона перебувала в легко доступному для будь-якої дорослої людини місці, тоді як у маляти можливість добратися до аптечки повинна бути повністю виключена. Різні по призначенню препарати: перев'язний матеріал, жарознижуючі, анальгетики та ін. краще тримати разом, за винятком тих ліків, які вимагають зберігання при зниженій температурі – у холодильнику.
Склад аптечки – основні засоби
Одним з найбільше часто використовуваних предметів у дитячій аптечці є термометр. Причому як для немовлят, так і для дітей постарше найкращим варіантом буде електронний термометр – швидко, практично, зручно й, головне, безпечно. І якщо термометр демонструє серйозні цифри порядку 39-40°С, дуже важливо знизити температуру до безпечного рівня близько 38°С. Для цих цілей завжди треба зберігати в дитячій аптечці:
- спирт ( для обтирання);
- свічі жарознижуючі. Важливо, що ефект від застосування жарознижуючих свіч буде тільки в тому випадку, якщо вводити свічу в очищений клізмою кишечник;
- жарознижуючі сиропи. Діють сиропи, як правило, досить швидко й помітно полегшують стан маляти. Причому такі сиропи мають подвійний ефект: знижують температуру й полегшують біль.
При болючому синдромі потрібно для початку чітко усвідомити «де болить», щоб ефективно полегшити біль.
Однак біль у животі не рекомендується притупляти за допомогою лікарських засобів або теплої грілки, тому що це може утруднити діагностування причини хворі: апендицит, травми внутрішніх органів, перитоніт.
Грип, що починається, або гостре вірусне захворювання потрібно постаратися зупинити ще до того, як дитина щосили почне кашляти, чхати й температурити. Тому в домашній дитячій аптечці завжди повинні бути:
- ліки, що підсилюють імунну реакцію організму, скорочуючи час хвороби й значно знижуючи інтенсивність симптомів. Якщо приймати такі ліки при перших же ознаках застуди або грипу (часте чихание, сльозоточивість і нежить), можна й зовсім запобігти хворобі;
- дитячі каплі проти нежиті (полегшують подих при сильному нежиті);
- настойки календули й прополісу ( для полоскання горла при перших ознаках ангіни);
- спрей для полегшення болі в горлі.
На жаль, забиті місця, садна, опіки й подряпини дістаються дітям ще частіше, чим нежить і кашель. Для термінового
лікування невеликих порізів і ран треба запастися такими засобами як:
- йод спиртовий;
- зелень брильянтова (в олівці набагато зручніше);
- перекис водню;
- бинт стерильний;
- вата стерильна;
- ватяні палички (ними легше забирати сукровицю й забруднення з ранки, а також змазувати невеликі подряпини);
- лейкопластир у рулоні.
Для дітей будь-якого віку актуальні нездужання, пов'язані із проблемами шлунково-кишкового тракту: діарея, блювота, нудота – часті супутники малят від напівроку до 12 років. Як правило, кишкові розлади пов'язані із проблемою «брудних рук», але й у цьому випадку до огляду лікаря можна й потрібно вжити заходів для запобігання зневоднювання:
- смекта (порошок, який розводять у воді). Розчин смекти при блювоті краще давати крихітними порціями – по чайній ложці, не більше;
- регідрон (капсули);
- активоване вугілля ( для дітей старше 5-ти років)
Коли хворіє малюк важко зберегти «холодний розум». Раптом забуваєш елементарні речі, і в паніці бігаєш по хаті. У критичній ситуації дуже допоможе список важливих телефонів і адрес: (повісьте поруч з аптечкою)
Літня дитяча аптечка: у відпустку з дитиною Починається період відпусток, канікул та подорожей. Завжди є питання: «що взяти з собою з ліків?». Пропонуємо стандартний набір «на всі випадки життя», який одного разу зібравши, можна брати з собою довгі роки, замінюючи прострочені пляшечки новими.
Склад аптечки:
І, звичайно, «звичні» і «улюблені» ліки у Вашій родині. Ліки потрібно брати з інструкціями, бажано, з алгоритмом допомоги в різних станах. Після приїзду на нове місце потрібно дізнатися, де знаходиться найближчий педіатр, лікарня, телефон швидкої допомоги. Записати і забути. Для далеких подорожей обов'язково оформляти медичну страховку. Для дітей раннього віку бажано використовувати воду з пляшок і не давати напоїв з льодом.
Стан:
І, звичайно, ситуацій, яких можна уникнути, краще уникнути. Походи на пляж в 8-11 годин та 17-20 годин, використання захисних кремів, головного вбрання, парасольок. Харчування в правильних місцях, достатнє пиття, помірне купання, дотримання правил особистої гігієни. Щоб уникнути небезпечних укусів бджіл, не варто годувати та напувати малюка, особливо солодкими продуктами на вулиці. Також напої краще давати кімнатної температури, не з холодильника. Таким чином, уважне ставлення батьків - запорука гарного та здорового відпочинку наших дітей.
Зберіть аптечку на початку сезону, і нехай вона Вам не знадобиться! Хорошого веселого та легкого літа! |
|
ДНЗ "Теремок" © 2024 |